Julkaistu: 31.05.2023 17.25

Seuran kevätkokous tiistaina 13.6.2023 klo 18

Kokouskutsu SCH ry sääntömääräiseen kevätkokoukseen

Sport Club Hyvinkää ry:n sääntömääräinen kevätkokous järjestetään Hyvinkään lukiolla eli Kipinässä (A112) tiistaina 13.6.2023 kello 18:00 alkaen.

Seuran syksyllä 2022 vahvistettujen uudistettujen sääntöjen mukaan SCH:lla on kaksi sääntömääräistä kokousta vuodessa: kevätkokous ja syyskokous. Kevätkokouksen tärkeimmät asiat ovat tulevan kauden talousarvion esittely sekä seuran hallituksen jäsenten valinta.

Syyskokouksessa, joka pidetään syys-lokakuussa, esitellään edellisen kauden vuosikertomus sekä tilinpäätös, ja päätetään vastuuvapauden myöntämisestä.

Seuran sääntömääräisiin kokouksiin osallistuakseen ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen, mutta puhe- ja äänioikeutta käyttääkseen tulee jäsenmaksun kuitenkin olla maksettuna. Maksun voi suorittaa joko pyytämällä laskun sähköpostilla talous@sch.fi , tai paikan päällä pankkikortilla.

Alle 15-vuotiaiden vanhemmilla on myös mahdollisuus osallistua äänivaltaisena jäsenenä (yksi vanhempi/maksava jäsen) hoitamalla jäsenmaksun kuten yllä on mainittu.

Kevätkokouksen esityslista on ohessa. kevätkokous 13.6.2023.docx

Kokouksessa on kahvi & pullatarjoilu.

Lämpimästi tervetuloa!

Sport Club Hyvinkää ry